italy – bibione – venice

10:20 AM | August 18th. 2018

Christinalichi TRAVEL 6 Comments

Krásnou sobotu! Na článek z Itálie jste se mě na Instagramu hodně ptali, a i přesto, že mi to trochu trvalo, konečně jsem našla čas ho dopsat – takže tadáá, je online! Dovolené s rodiči mám obecně moc ráda. Rádi poznáváme nová místa a zákoutí, stejně tak rádi se však vracíme na naše oblíbená místa. A tuším, že jedno z míst, které vám dnes ukážu jsme nenavštívili naposledy! Bylo nám totiž krásně!

Tatínek je expert na hledání ubytování – a to myslím vážně. Vždycky totiž vybere něco extra, něco krásného nebo zajímavého. My už pak jen přiložíme ruku k dílu co se programu týče a perfektně strávenej čas je zajištěn. Tentokrát jsme se rozhodli pro trip autem po Itálii. Čekaly nás celkem tři destinace – Bibione, Benátky a Lago di Garda. Musím říct, že já sama bych se pro návštěvu Bibione asi nikdy nerozhodla. Nějak mě to místo nelákalo. Ubytování a vlastně celých pět dní mě však přesvědčilo o opaku.

Bydleli jsme v nádherné přírodní rezervaci Valgrande, která se nachází mimo hlavní centrum – vlastně, uprostřed ničeho. Denně jsme jezdili na kolech do hotelového bazénu – což byla jedna z výhod naší rezervace – na pláž nebo večer do restaurace. Mimochodem, pokud někdy budete v Bibione, zajeďte si na večeři do Havany – tak nádherné, příjemné prostředí, obsluha a vynikající jídlo!..No a nebo jsme se jeli jen tak projet, užít si krásnou přírodu a klid.

letní oblíbenci – Daylong třicítka na tělo & Eisenberg třicítka na obličej

nejkrásnější restaurace v Bibione, Havana 

další skvělá restaurace, Cappanina

Po pěti krásných dnech strávených v klidné rezervaci uprostřed přírody jsme se na den přesunuli do Benátek. Ty jsem měla na seznamu míst, které musím jednou navštívit, už pěkných pár let. Na Benátky jsem se jednoduše těšila..a moc! Upřímně, bylo mi jasné, že zimní měsíce by byly pro návštěvu úplně nejideálnější a že začátek června už bude mazec. No, byl to takovej mazec, že jsem z Benátek odjížděla lehce zklamaná. Ne, že by nebyly krásné – svým způsobem ano. Miluju staré domečky, malé uličky i zákoutí. Kávu, italské jídlo,milé lidi a kouzlo, které Benátkami koluje. Co ale nemám ráda je špína, smrad a všudypřítomné davy, rozbouřené moře díky předhánějícím se lodím, které vozí turisty sem a tam a zase tam a sem. Romantického na tom nebylo vůbec nic. A právě to mě zklamalo – ačkoliv nejsem rozenej romantik (:D), tohle místo jsem tak nějak měla zafixované jako místo lásky. To krásné místo, kde i největší skeptik a realista se bude chovat bláznivě. A tak si říkám, má vůbec smysl se sem někdy vracet? Kdo ví! Třeba jednou…v zimě, s šálou kolem krku – bez lidí a jen my dva. Co vy a Benátky?

nádherné kanály však mají své kouzlo, to nemůže popřít nikdo!:)

těch lidí!!!

outfit: šaty – Reserved, boty – Topshop, kabelka – Gucci, sluneční brýle – Miu Miu (optique.cz)

A z Benátek rovnou k poslední zastávce, Lago di Garda – abych byla přesná, Manerba del Garda. Nádherné místo, které jsme nestihli prozkoumat tak, jak bychom chtěli. A proto je návrat nevyhnutelný!:)

jestli milujete atrakce, do Gardalandu si zajeďte!

outfit: svetr – Reserved, kraťase – vintage, boty – Asos, kabelka – Zara

Doufám, že se vám fotky líbily a budu moc ráda, když mi dáte vědět, jestli jste některé z míst navštívili a pokud ano, jak se vám tam líbilo! Tentokrát jsme celou dovču pojali hodně odpočinkově a víte co? Nakonec mi to ani nevadilo…cestuji, abych poznávala. Ale když se vám podaří obojí, je to fajn kompromis!:)

Pusu K!

Share this Post

Comments 6

  1. Benatky – stejny nazor, v Bibone jsem byla jen jeden den, takze tolik nemuzu posoudit:D a Garda – to je laska velikaaa! Ale dle fotek jsem byla podle me uplne na jinem konci:) Kazdopadne, vratila bych se tam hned taky<3 Bozi fotky Kristy! Joo a rikam si, jak to delate, ze kamkoliv jdete do restaurace, tam je to v takovem vasem stylu a trochu podobne:D <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!