skin care

7:57 PM | November 1st. 2017

Christinalichi BEAUTY Leave a Comment

Krásnou středu! Doufám, že se máte skvěle a zvládáte pracovní týden levou zadní:) Já jsem konečně našla chvilku na dopsání článku, který pro vás chystám už od října. A o čem že bude? Napovím vám…Finsko, příroda, les, dětství, zima. Stále nevíte? O finské značce Lumene jsem se vám zmiňovala v jednom z randomů, kde jsem vám ukazovala své oblíbence z tiskovky, která se konala v nádherných prostorách rezidence velvyslankyně Finska. Po měsící testování mám pro vás konečně sepsané mé pocity a dojmy z celé značky i z jednotlivých produktů. Jdeme na to?

Odličování, odličování a zase odličování. Troufám si říct, že je to ten nejdůležitější krok v celé péči o pleť. Mí oblíbenci (co se odličování týče) se často nemění, stále jsem věrná mému oblíbenému Miel-en-Mousse od Lancome. Micelárky na finální dočištění pleťi však zkouším ráda, o to víc, když jsou přírodní. Tahle Lumene z řady Lahde obsahuje až 94% přírodních složek, březovou mízu a arktickou pramenitou vodu, která hezky dočistí pleť, krásně hydratuje a zbytečně ji nevysušuje. Na pleťi je moc příjemná a já ji s radostí zařadila do svého večerního beauty rituálu.

Co mě ale překvapilo ještě víc než micelární voda je odličovač očního make-upu, který je určený speciálně pro citlivou pleť a je vhodný pro nositelky kontaktních čoček. Ty já sice nenosím, nicméně oči mám citlivé hodně a kolikrát jsem ráda za takhle šetrné produkty, které oči zbytečně nedráždí. Neobsahuje žádné oleje, je neparfemovaný a krásně si poradí s řasenkou, očními stíny i s rtěnkou. Je spíše gelovější koznistence, v očích neštípe a konkrétně s řasenkou se vypořádá opravdu rychle.

Všechny městské holky, které denně vystavují pleť stresu a škodlivému prostředí, křičte hurá! Konečně se k nám dostal zázrak v podobě denního&nočního krému, který voní lesem, borůvčím a trochu i dětstvím. Městský protilék od značky Lumene, o které jsem vám psala v jednom z randomů jsem si zamilovala nejen kvůli složení, ale také díky jeho nejkrásnější vůni. Je hutný, což je pro mě s přicházející zimou důležité, obsahuje spoustu vitamínů i přírodních složek a je to doslova slast pro vaši pleť. Používám jej jak ráno, tak i večer. Je z řady SISU, která mě už na prezentaci nadchla nejvíc a vy utíkejte do Fannu, kde si celou řadu musíte očichat! Slibuju, že budete nadšené!

Další skvělou vychytávkou, kterou používám několikrát do týdne, je hydratační emulze Lumene, tentokrát z řady Nordic Girl. Neobsahuje olejové složky, pomáhá redukovat lesk vaši pleťi a co je hlavní, při delším používání zabraňuje vzniku nedokonalostí. Já osobně ji používám čas od času namísto nočního krému, a to po důkladném vyčištění pleťi. Celá řada je sice primárně určená pro mladistvou pleť, ovšem dokážete si představit, jak asi vypadá pleť po všech těch teplotních změnách, stresu a nedostatku spánku – takže věřím, že emulzi ocení nejdena z nás, a to bez ohledu na věk. Plusem je pak cena, která je podstatně nižší, než u řady Sisu. A zase, krásně voní, ach!!

Mladé holky se můžou radovat, další vychytávka přímo pro ně! Nebudu lhát, já na ni občas spoléhám taky – a to dost :D. Gel na akné z řady Nordic girl má jediný úkol – zbavit vás přes noc nedokonalostí. Upřímně, ne všech a ne úplně, ale rozhodně nedopustí, abyste se ráno probudily s hrbem na čele či na bradě. I to se totiž občas stává 😀 Obsahuje přirozeně získáváné složky, je opět veganský (stejně, jako emulze) a stačí ho k aplikaci opravdu malé množství, takže nebojte, nějakou dobu s vámi pobude!

Poslední produkt už je vám jistě velice dobře známý, chválím ho totiž nejen na blogu, ale i na Instagramu a vlastně úplně všem! Samoopalovací vodička na obličej od Ecopure je jeden z nejlepších produktů, které jsem kdy měla. Krásné, přirozené a lehké opálení v zimě jistě potěší každou z nás a kromě toho, je skvělý i na problematičtější pleť, takže žádná diskriminace!

Sečteno, podrtrženo, přírodní pečující kosmetika si u mě získává stále větší prostor a upřímně, jsem za to ráda. Znáte finskou značku Lumene? Pokud ne, utíkejte si produkty do Fann parfumerie alespoň vyzkoušet, slibuju, že jejich konzistence, složení i vůně vás ohromí! A taky to, že Finsko je prostě láska…pusu K!

Share this Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!