second skin

9:42 PM | October 7th. 2018

Christinalichi BEAUTY, OUTFITS 4 Comments

Krásné pondělí mé zlaté! Po více než měsíční odmlce se vám konečně hlásím s novým článkem! To jsem si tentokrát dala na čas, viďte! Důvod je prostý (a vlastně jich je hned několik) – nebojte, nezanevřela jsem na blog a nechci být pouze na Instagramu, to opravdu ne. Prvním důvodem je čas, který jsem celé září neměla – volný čas vlastně skoro žádný. Navalilo se mi tolik pracovních akcí a povinností, že jsem si jednoduše musela vybírat, které aktivitě dám přednost a upřímně, Instagram byl pro mě tou nejjednodušší – a hlavně, nejaktuálnější, volbou! Dalším důvodem je fakt, že mě tento koncept blogu nějak přestal bavit. Abych vám to uvedla na pravou míru…blog mě baví a moc, všechno to psaní (i nepsaní), focení i skládání fotek, vymýšlení témat i sdílení běžných dnů..Blog bbude vždycky takový můj “vesmír”! Co mě ale přestalo bavit je současná podoba blogu, a s tím i formát článků, design… V podstatě, nebaví mě celý aktuální koncept a já se rozhodla to změnit. Protože, blog vás musí bavit (ostatně jako všechno). A tak ukecávám a prosím mýho Vojtu, aby si na mě v říjnu udělal čas a pomohl mi mé myšlenky “nového blogu” realizovat. Věřím, že to bude skvělý! Budete se mnou ještě chvilku trpěliví?

Některá práce však nepočká…A když ke všemu chytnete tvořivou, byla by škoda toho nevyužít! A tak jsem spojila příjemné s užitečným a ve spolupráci s mým milovaným Lancôme jsem vám sepsala dnešní článek.

Ono, nebude to úplně nic nového – alespoň co se make-upu týče. Teint Idole Ultra Wear totiž používám už víc jak rok, stále vám o něm básním a stále jsem z něj okouzlena! Jemná, matnější textura, krytí tak akorát a nádherná vůně, to vše skrývá tahle malá lahvička. A hlavně, vypadá neuvěřitelně přirozeně – jako druhá kůže! Slyším na něj samou chválu!  Pokud tedy máte normální, smíšenou nebo lehce mastnější pleť, nic lepšího nenajdete! Co se odstínu týče, mám 035 – netrpělive však vyhlížím leden, kdy se škála odstínů má rozrůst o několik desítek a tajně doufám, že se dočkám i o něco “olivovějšího” podtónu na zimu.

Pro ještě přirozenější look přišel letos Lancôme rovnou se třemi novinkami a přiznám se, že nevím, která mě baví víc! Fixační pudry mám oblíbené dva – tedy, teď už dva. Long Time No Shine je úplná novinka a já se do něj zbláznila hned po prvním nanesení! Krásně matuje, je lehký a perfektně zaxifuje make-up. Balení je navíc tak velké, že vám vydrží snad navěky!

Druhou novinkou (kterou se přiznám, stále testuji a stále si zvykám na její texturu) je matující podkladová báze Prep & Matte Primer. Doteď jsem používala spíše rozjasňující báze, většinou hodně hydratační..a najednou se mi v taštičce objevila nová báze, matující! Skvěle hraje s make-upem Teint Idole (vždyť je to taky jedna rodina), hodně hydratuje a řekla bych, že je vhodnější na mastnější pleť – krásně stahuje póry. Určitě o ní ještě hodně uslyšíte, a pokud vám nevadí okamžité vstřebání do pleťi, je to pro vás přesně to pravé ořechové!

A třetí novinkou je mé naprosté must have! Fixační spreje miluju, kromě fixace make-upu totiž krásně osvěží a čas od času je používám i v no make-up dny…jen tak! Novinka Fix It Forget It Setting Mist je za mě jeden z nejlepších fixačních sprejů vůbec! Na pleťi je moc příjemný, nemá vtíravou vůni a co je hlavní, nelepí!!

A proč téma “second skin“? Nejen v líčení je pro mě důležité, abych se cítila skvěle a sama sebou. Miluju přirozený make-up – matný základ, ale zároveň zdravě se lesknoucí pleť. Miluju nenalíčené oči, ale zároveň jsem blázen do bronzových stínů. Miluju rty bez rtěnky, ale stejně tak si potrpím na nude nebo výrazné rty. A proto jsem ráda, když je make-up taková má druhá kůže…jen o něco hezčí! No, a stejně tak to mám s oblékáním. Mám ráda materiály, které jsou příjemné nejen na dotek, ale hlavně na nošení. Střihy, které jsou volné, pohodlné, ale zároveň ženské. Kousky, které jsou vintage s příběhem i nové bez příběhu. Tenisky k šatům a svetr namísto hlubokého výstřihu. Volné dlouhé kalhoty, “ugly” tenisky, ale krásnou kabelku a sluneční brýle. A když se pak cítím ve své kůži, pohodlně, svá, je mi jednoduše hezky!

sweater & dress – Edited, shoes – Uterque, bag – Gucci, sunglasses – Miu Miu (optique.cz)

V jakém kousku oblečení, make-upu se cítíte nejlépe vy?:)

Mějte se krásně a brzy se vám zase ozvu (tentokrát opravdu brzy)! Pusu!

Share this Post

Comments 4

  1. Ahoj Kristý, tak držím palce v předěláváním blogu. Já koupila novou šablonu a začnu na tom pracovat, ta původní už je tak strašně překopaná a přepisovaná, že bylo lepší začít úplně nanovo. I když to nebude moc poznat, s designem jsem poměrně spokojená.Jsem zvědavá, co jsi vymyslela. 🙂 Měj se hezky!

  2. tento make-up používám od léta a nemůžu si ho vynachválit, jde používat celý rok, většinou jsem měla make-up na léto a nazimu, ale tohle je něco tak super, že já už si nebudu hledat jiný make-up

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!