Philips Lumea IPL

7:50 PM | February 24th. 2017

Christinalichi BEAUTY 2 Comments

Když mi značka Philips v říjnu nabídla na vyzkoušení Lumea Prestige, byla jsem nadšená – která z nás by nebyla nadšená z představy dlouhodobě hladké pokožky! A protože jsem vám někdy v půlce listopadu slíbila recenzi, poctivě jsem si zapisovala všechny pocity, dojmy a průběžné výsledky během celého osmitýdenního plánu a dnes jsem tady s výsledkem. Sice o něco později, ale přece! Jste zvědavé?

Myslím, že Lumeu IPL už vám nijak víc představovat nemusím – a pokud byste se o ní chtěli přecejen dozvědět víc, mrkněte na stránky Philips a nebo SEM na starší článek, ve kterém jsem se o Lumee už jednou zmiňovala. Každopádně, hlavním cílem tohoto osmitýdenního plánu je přirozené vypadávání chloupků a zároveň má Lumea zajistit, aby už znovu nedorůstaly.

Před prvním použitím jsem provedla test pokožky, abych vyloučila alergické reakce nebo nepříjemné zarudnutí. Naštěstí se nic takového nekonalo a doporučená intenzita světla 3/4 mi vyhovovala. Po několika denní pauze (z časových důvodů) jsem tedy začala s ošetřením.

První ošetření – pátek 25. listopadu 2016
Aplikaci jsem provedla na oholené nohy a zvolila jsem si intenzitu 3. Poprvé jsem trochu bojovala s posouváním po pokožce, hlavně u holenní kosti – tam doporučuji kůži natáhnout do strany, protože z dvaceti pokusů jsem třeba patnáctkrát nesvítila zeleně, tudíž jsem nemohla vyslat záblesk – kdo má hubenější nohy, zkuste kůži více natáhnout a půjde to! Chvilku trvá, než člověk vychytá ten grif, kdy mu Lumea pravidelně svítí zeleně – i přesto jsem ale měla obě nohy – lýtka – hotové asi během dvaceti minut.

Po celém ošetření mě nohy lehce pálily asi pět minut, žádné zarudnutí pokožky ani svědění se nekonalo. Ihned po nohách jsem přešla se stejným nástavcem na podpaží – snížila jsem intenzitu na 4, kvůli světlejší kůži. Celkově mi podpaží zabralo asi minutu a půl, stačilo poměrně málo záblesků – podpaží poté pálilo zhruba minutu, nic hrozného – celkově byla první aplikace u podpaží příjemnější než u nohou. Na oblast bikin jsem vyměnila nástavec (který je určený speciálně na bikiny partie) – celkové ošetření trvalo asi 7 minut, lehké pálení bylo znatelné asi 2 minutky – opět poté bez jakékoliv reakce nebo zarudnutí.

Po první aplikaci jsem měla pozitivní dojem, musím přiznat, že jsem se toho maličko bála 😀 Nicméně, je to jednoduché, jakmile se naučíte ten správný grif, s minimální námahou a pak už jste jen napjaté, jak bude Lumea působit a kdy se dostaví první výsledky. Před druhým ošetřením, tedy v průběhu následujících dvou týdnů jsem na nohách zpozorovala první výsledky – chloupky rostly celkově o dost pomaleji než dřív, také méně – rostly spíše ve spodní části lýtka, v horní části lýtka byl viditelný rozdíl. Co se týče podpaží, tam jsem žádnou změnu nezpozorovala – chloupky rostly přesně tak, jako před ošetřením.

Druhé ošetření – úterý 13. prosince 2016
Druhé ošetření jsem bohužel musela z časových důvodů nechat až na další týden (na přesných 14 dní jsme totiž byli v Amsterdamu). Druhá aplikace byla opět na oholené nohy žiletkou – byla mnohem rychlejší, sice jsem zase chvilku bojovala s oblastí holenní kosti, ale jinak to šlo mnohem rychleji než poprvé. Po ošetření nohou jsem necítila žádné pálení ani zarudnutí kůže, podpaží mě tentokrát pálilo hodně, ale opět jen pár minut – poté žádné zarudnutí ani svědění. Celkově bylo druhé ošetření už mnohem rychlejší.

Krátce po druhém ošetření chloupky rostou velmi pomalu – člověk nemusí několik dní sáhnout na žiletku, také rostou méně – opět rostou hlavně ve spodní části lýtek, horní část je téměř bez chloupků a to hned několik dní. Podpaží zatím bezezměn, chloupky rostou stejně rychle a stejně intenzivně jako předtím, oblast bikin stejně tak.

Třetí ošetření – 30. prosince 2016

Třetí ošetření proběhlo rychle, obě nohy, respektive lýtka jsem měla hotové asi za 15 minut. Podpaží opět pálilo i při nižší intenzitě, nicméně tentokrát pálilo pouze při záblesku – po ošetření vůbec. Oblast bikin – lehké pálení asi minutku, dvě – nic hrozného.

Co se týče výsledků po třetím ošetření, na nohách chloupky rostou už jen minimálně a zase jen sem tam, na některých místech nerostou vůbec. To, že nemusím sáhnout víc jak týden na žiletku považuji za super výsledek. Třikrát huraa! Podpaží ale téměř bez rozdílu – nevím proč, ale tam mi výsledky přijdou minimální, ne-li skoro žádné. Uvidíme dál!

Čtvrté ošetření – 14. ledna 2017 + Páté ošetření 30. ledna 2017

U posledních dvou ošetření se už nebudu tolik rozepisovat, psala bych totiž v podstatě to samé dokola – aplikace, pocity a dojmy byly ve směs stejné 🙂 Nicméně konečně jsem pár dní po čtvrtém ošetření zpozorovala první větší výsledky v podpaží – chloupky sice rostou, ale tak o 50% méně, a opět se tvoří místa, kde nerostou vůbec.

 A jaké jsou tedy výsledky? S výsledkem u nohou jsem více než spokojená – nohy jsou krásně hladké, sem tam se objeví pár chloupků, nic závratného. Myslím si, že v létě mi Lumea ušetří spoustu času v koupelně, což já osobně oceneňuji, protože depilace nohou není zrovna moje oblíbená činnost. U podpaží je efekt mnohem pomalejší a slabší, chloupky rostou a je tedy potřeba je pravidelně odstraňovat pomocí žiletky, nicméně po té 4 aplikaci se růst v určitých místech zastavil, takže myslím, že v udržovacích fázích se chloupků dost možná zbavím – to vám dám ještě vědět! Co se týče oblasti bikin, tam je to podobné, jako u nohou. Oblast nad rtem jsem bohužel nezkoušela, protože zrovna v zimě trpím na velmi suchou pokožku v oblasti rtů, hlavně pod nosem a nebylo mi to úplně příjemné. Myslím si, že na jaře obličej určitě vyzkouším, takže kdyby vás pak zajímaly výsledky, sepsala bych menší edit:)

PLUSY – MÍNUSY
+ jednoduché používání
+ rychlá aplikace a z pohodlí domova
+ použití téměř na celé tělo, což považuji za velkou výhodu
+ 3 různé hlavice – jedna na tělo, druhá menší na obličej a třetí na oblast bikin
+ žádná alergická reakce ani zarudnutí kůže
+ výdrž baterie je velmi slušná – baterka vydržela na celé ošetření úplně v pohodě
+ viditelné výsledky už po druhém ošetření
+ cestovní balení

– u modelu Prestige (se 3 hlavicemi) – vyšší cena – na druhou stranu kdo chodí na tyhle procedury do salonu, brzy se mu investice vrátí
– po ošetření jsem měla občas velmi vysušenou pokožku, což teď v zimě bylo docela nepříjemné
– ta moje slavná holenní kost – pro mě složitější použití, chce to cvik a může to chvilku trvat, než se s Lumeou naučíte

Nakonec jen dodám, že výsledky budou rozhodně hodně individuální..četla jsem si samozřejmě ze zvědavosti nějaké uživatelské recenze na internetu a někomu se dostavily výsledky již po prvním ošetření, někomu až po čtvrtém..to ale nepovažuji za mínus, je to stejné jako s kosmetikou – každý jsme jiný a každé tělo bude reagovat jinak:)

Doufám, že jsem vám o téhle super vychytávce pověděla vše, co by vás mohlo zajímat..a pokud byste přecejen měli nějaké dotazy, určitě mi je napište do komentářů! A já se ptám vás, máte nějakou zkušenost s IPL nebo konkrétně s Lumeou? Budu ráda za vaše zkušenosti nebo třeba tipy:) Zároveň moc děkuji značce Philips za umožnění vykoušet technologii IPL Lumea Prestige, rozhodně je to super pomocník, který nám ženám ušetří spoustu práce i času:) Užijte si víkend, pusu!

Share this Post

Comments 2

  1. Tyjo cena je teda vážně vysoká:O Ale zase když člověk vidí výsledky, tak by do toho i šel:) Podle mě ideální do rodiny, kde je více holek:D:D Nebo si to s kamarádkou koupit napůl☺ Ale na to léto to musí být fakt pecka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!