NYC day 3

10:52 PM | May 13th. 2018

Christinalichi TRAVEL 10 Comments

Krásnou neděli! Jak jste si užili víkend?:) Já měla v Praze rodiče, takže jsem si vešekeré studijní a pracovní povinnosti odložila na neděli, a stihla jsem si tak užít procházky, skvělé jídlo a krásné počasí. Dnes vás však prostřednictvím fotek vezmu zpátky do New Yorku (to už je jako přesně měsíc od NY?! hrozný, jak to letí), konkrétně do třetího dne a doufám, že si množství fotek opět užijete!

Brooklyn Bridge bez lidí? Jak jsme později zjistili, je to takřka nemožné. Leda…si přivstanete na východ slunce! A to je teprve nádhera! Jak už určitě víte, východy a západy slunce miluju. O to víc, když jste na tak krásném místě a vidíte celý Brooklyn a Manhattan zalitý sluncem. Magická chvíle je na světě!

Po východu slunce jsme si v našem oblíbeném “Pretovi” (Pret A Manger) vzali snídani a šli se zahřát na hotel. A protože jsme původně chtěli na snídani do Citizens of Chelsea, rozhodli jsme se jít pěšky a dát si rovnou oběd – a nebo spíš brunch? Tři porce pro dva, prosím!

Z Chelsea jsme – opět pěšky – vyrazili směr Central Park. No a tak jsme se najednou ocitli v opravdové džungli jménem Times Square. Byla jsem ráda, že jsem tohle hektické místo plné chaosu, svítících reklam a lidí viděla, ale jednou stačilo…opravdu 😀

Central Park je doslova protipólem Times Square. Taková oáza klidu uprostřed divoké džungle. My si ho prošli rovnou dvakrát a stejně nám ještě kousek unikl. Tak třeba příště!

Hotel Plaza, nejelegantnější hotel v celým New Yorku!

outfit: kabát – Zara, vintage mikina – The Vintage Twin, kalhoty – Mango, boty – Puma, kabelka – Gucci, sluneční brýle – Miu Miu

Nenechte se zmást, celý týden jsme měli docela velkou zimu 😀 Nejnižší teplota byla asi -4, nejvyšší pak (ale jen jeden den) asi 17 stupňů. Průměrně jsme však měli do desíti stupňů, což je na duben poměrně málo a jak můžete vidět, úplně jsme s tím nepočítali :D. A tak přetahovaná o šálu mohla začít :D. A i když nám první dny pršelo, další dny to sluníčko zachránilo:)

Metropolitní muzeum

Upper East Side a nádherné domy, čisté a klidné ulice, dětičky v uniformách a s batůžky za deseti tisíce a v každém vchodu zdvořilý vrátný. Ideální místo pro život…ale zároveň nic pro mě. Mnohem víc mě baví již zmiňované SoHo a podobné menší čtvrti.

K večeru jsme se z Upper East Side, velkým obloukem okolo Times Square prošli zpět do SoHo, kde jsme si dali skvělé kafe v maličkém, útulném Happy Bones, prozkoumali několik obchůdků v okolí a vydali se pěšky směr Financial District.

Word Trade Center, kde jsme chvíli pobyli a na západ slunce sešli dolů k vodě. Taková nádhera! I díky tomu jsem byla ráda za to, kde jsme ubytovaní. Cesta na hotel nám pak včetně take away jídla v Chipotle zabrala asi patnáct, dvacet minut!

procházka kolem vody a Battery Park City Esplanade

 Sečteno, podrtženo, třetí den byl opět náročnej! Co jsme tedy vše stihli? Východ slunce na Brooklyn Bridge, snídaně v Pretu ve Financial District, procházka do Chelsea, brunch v Citizens of Chelsea, Times Square, Central Park, Upper East Side, MET, Guggenheim museum, které ale bylo ve čtvrtek zavřené, SoHo, World Trade Center, procházka kolem vody přes Battery Park..přes 20 km v nohách, bez metra 😀

 Které místo vás záujalo nejvíce? Mějte krásný zbytek dne, pusu K!

Share this Post

Comments 10

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!