NYC day 1 & 2

12:27 PM | May 1st. 2018

Christinalichi TRAVEL 8 Comments

Krásný první květen! Měsíc od našeho výletu do New Yorku utekl jak nic, a já ostuda se vám konečně hlásím s prvními fotkami – den 1 & 2. Po příletu se toho na mě navalilo tolik, že má energie, motivace a tvořivost byla tu tam a já se k úpravě fotek dostala vždy jen po večerech. Nicméně, prodloužený víkend přinesl nejen spoustu procházek a dobrého jídla, ale také několik nápadů a hlavně, o trochu víc volného času. Voilá, článek je na světě a já doufám, že vás bude bavit!:))

Ještě, než se vydáme krásnými ulicemi Manhattanu, mám pro vás nějaké “travel” informace! Letěli jsme z Prahy na JFK, s přestupem v Londýně a s klidným srdcem vám můžu doporučit jak British Arways, tak American Airlines. Super servis a let bez komplikací či velkých zpoždění. Jediné co bych si pro příště rozmyslela je právě již zmiňovaný přestup v Londýně – já to letiště fakt nemám ráda 😀

Do NY jsme přiletěli kolem 13h a po všech potřebných kontrolách jsme se vydali směr hotel. Využili jsme vlak AirTrain + metro a musím říct, že cesta byla naprosto v pohodě, až jsem byla překvapená – za hodinku jste na Manhattanu a stojí vás to nějakých 18 dolarů za oba. Ubytovaní jsme hledali měsíc a půl předem, klasicky přes booking. Zvažovali jsme i Airbnb, ale to bylo ve výsledku mnohem dražší než čtvyřhvězdičkový hotel a neměli bychom takové pohodlí. Nakonec jsme vybrali hotel ve Financial District, a ač jsem měla chvilku pochybnosti, zda jsme udělali s lokalitou dobře, hned první den jsme věděli, že ano. Z Financial District je totiž všechno relativně blízko. Pěšky na Manhattan, ale i do Brooklynu. Přiznám se, že metro jsme využívali opravdu minimálně – 150 km nachozených za 7 dní asi mluví za vše 😀 Pokud budete jezdit metrem, vyplatí se vám týdenní MetroCard za 36 usd/os. My však dali 32 usd za celý týden – a za dva lidi! Chodit pešky? To je to, co na cestování opravdu miluju. Vidíte toho mnohem víc, a i přes únavu a kritické dny (3 a 4 den jsme měli takové puchýře, že jsme svolili k tomu jet konečně metrem :D), to stojí za to. Atmosféra celého města vás totiž naprosto pohltí a vy si město rozhodně zamilujete!

první večeře ve vyhlášeném Katz’s, kam si rozhodně musíte zajít na ten nejlepší pastrami sandwich

nádherný Westfield World Trade Center

návštěva památníku 9/11 a One World Trade Center je jeden z těch silnějších zážitků. My se u něj zasekli dobrou půl hodinku..

SoHo jsme si s přítelem naprosto zamilovali! A tak se stalo, že jsme v něm trávili takřka každý den…A pokaždé jsme objevili něco nového! Z Financial District jsme to měli asi 20 minut pěšky a cestou jsme si (zase několikrát) prošli i China Town a Little Italy 

Cha Cha Matcha

The Butcher’s Daughter, krásná kavárna, kde si dáte nejen skvělou zdravou snídani, ale také výbornou kávu. A třeba tam stejně jako my narazíte na “Doctor Strange” ! Doteď litujeme, že jsme si v tu chvíli herce nespojili s Avengers 😀 Ale byl nám sakra povědomej, to jo 😀

další krásná čtvrt, NoHo – a rozhodně si nezapomeňte projít i čtvrti Tribeca a Nolita

útulná kavárna City of Saints Coffee Roasters 

Grace Church 

Espresso Kitchen vedle Flight Club, kde si přijde na své každý #sneakerslover! My sice do New Yorku nejeli nakupovat, avšak, tohle byla naše povinná zastávka! A ještě v jednom z Vintage shopů, o tom ale zase příště!

Broadway

Union Square – prošli jsme si i Union Square Park, kde najdete menší trhy a spoustu jídla (Union Square green market)

Flatiron building – slavná “žehlička”, která mě osobně hrozně baví! A hned vedle Madison Square Park, kde najdete skvělé burgery Shake Shack (lepší double cheeseburger jste ještě neměli!) a psí park – soooo cute!

The New York public library

Top of The Rock

Rockefeller centre a známé kluziště

St.Patrick’s Cathedral

ten den byla taková zima, že jsem holé kotníky měla v podstatě naposled 😀 zmoklá, ale happy!

Bryant Park – další krásné místo uprostřed divoké jungle

Madison Square Garden

Empire State Building

Penn Station

Chelsea – po SoHo další čtvrť, která si nás naprosto získala

krásná kavárna Citizens of Chelsea 

Sečteno, podtrženo, za den a půl jsme stihli vidět velkou část toho, co jsme měli na seznamu na celých 7 dní – Broadway, World Trade Center, 9/11 Memorial, China Town, Little Italy, Soho, Tribeca, Nolita, Flatiron District, Union Square, Rockefeller Center, Bryant Park, Empire State Building, Madison Square Garden, Chelsea, Greenwich Village a vlastně, znovu celý Lower Manhattan! A proto jsme další dny využili čas hlavně na bezhlavé procházení se ulicemi Manhattanu a nasávání atmosféry…Nebojte se, ještě bude o čem číst! Ale to zase příště, u dalšího článku! Miss you, New York!

Pusu, Kristý!

Share this Post

Comments 8

  1. Post
   Author
 1. Moc krásné fotky! Do New Yorku se chystám, zatím vyhlížím nějaké super letenky 🙂 můžeš prozradit hotel, který jste nakonec vybrali, prosím? Booking mám projetý, ale osobní doporučení je přece jen lepší.
  Díky moc a těším se na další články!
  Měj se krásně,
  Tereza

  1. Post
   Author

   moc děkujuu Terko! jasně, nakonec na nás skočila bookingová “tajná nabídka” a vzali jsme DoubleTree by Hilton NYC – Financial District 🙂 Byli jsme ubytovaní v 30. patře, což mě nejdřív vyděsilo – bojím se výšek 😀 – nakonec však spokojenost! Pokoj byl menší, ale bohatě stačil, postel pohodlná, všude čisto a příjemný personál:) Lokalita absolutně super – hned na hlavní ulici metro, spousta možností, kde si dát jídlo, kafe, drogerie, potraviny..za nás můžu doporučit všemi deseti:)

 2. Krasny clanek Kristy! Ty fotky jsou naprosto bozsky. 🙂
  Hned bych brala dalsi dil, haha. Urcite sis new york mooooc uzila! Hned bych tam letela, to vypada vsechno tak skvele!
  To mesto, to jidlo, ty uzasny kavarny.
  S laskou, Sandra

  1. Post
   Author
 3. Kristý, krásný fotky. Taky nejradši chodíme pěšky. Klidně bych se do NY znovu podívala.

  Nebudu lhát, když řeknu, že jsi v současné době jediná česká lifestyle blogerka, jejíž web čtu a sleduju. <3

  1. Post
   Author

   jee tak to jsi mě neuvěřitelně potěšila! moc děkuju! tvůj blog je zase jediný cestovatelský, ze kterého si vždy něco vezmu! <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!