MONSIEUR BIG

11:21 AM | July 11th. 2017

Christinalichi BEAUTY, LIFESTYLE 7 Comments

Hezké úterý! Doufám, že si užíváte krásné letní dny – a taky doufám, že máte v Česku hezké počasí! Nám už se to tady začíná krátit, takže se snažíme užívat si moře, sluníčka i výletů, co to jde. Dnes to ale nebude z cestovatelského soudku, chtěla bych vám představit dvě beauty vychytávky, se kterými je každý make-up mnohem snažší, hravější a svěžejší. A to, ať už jste na cestách nebo doma.

Jestli je něco, co se u mě razantně změnilo po dvacítce (joo, zním jako bych byla kdovíjak stará :D), je to líčení a péče o pleť. Já, věčnej lenoch a flink co se odličování týče, jsem začala brát čištění pleťi jako takovej můj relaxační rituál a začala jsem pleťi dopřávat patřičnou péči. Mimo to jsem hodně ubrala na líčení v běžné dny a vyloženě si užívám dny, kdy můžu zůstat celý den no – makeup. Miluju přirozenost – v líčení, chování i oblékání – a je pro mě podstatné ji umět lehce podtrhnout, ať už správnými produkty nebo jedním výraznějším prvkem. V létě, kdy jsem hodně opálená a snědá se takřka nelíčím. Můj běžný make-up zahrnuje pouze bronzer či tvářenku, tužku na obočí a případně rtěnku. Když mám ale chuť na výraznější make-up, nejčastěji k nějaké příležitosti jako je třeba večeře nebo drink, přidám k líčení právě řasenku nebo lehké stíny do bronzova. Které produkty se mnou odcestovaly za #vitaminsea?

Letos jsem si do Španělska zabalila hned několik pokladů. Jedním z nich je i řasenka Monsieur Big, novinka od Lancome, která je z nové, mladistvější kolekce a já si ji moc oblíbila, a to nejen díky kartáčku, ale také intenzitě, se kterou se dá krásně vyhrát. Poslouží skvěle, máte-li náladu na decentní, přesto dlouhé řasy, stejně tak ale v případě, že chcete vytvořit výrazný kočičí look a podtrhnout tak vaše krásné oči neuvěřitelným objemem. A víte co jsem zjistila? Že se dá sehnat i cestovní mini balení! Na léto ideál, nemyslíte?

Věrným parťákem řasenky je tahle nenápadná, leč úžasná tužka na obočí, která má jednu nesmírnou – vesmírnou – výhodu! Pokud vám obočí zabere nejvíc času, stejně jako mně, myslím, že si ji rozhodně oblíbíte. U moře je to pro mě doslova spása. Když vyrážíme na výlet a chci mít alespoň trochu nalíčené obočí, mám ho hotové snad za dvě minutky. Lehký obrys obočí si načrtnu obyč světlejší tužkou, na výplň pak použiju Moisture Big. A aby byl výsledek co nejvíce přirozený, druhým koncem tužky – štětečkem – obočí rozmažu a jednoduše učešu. Zabere to pár minut a výsledek je přirozenější, než když se s obočím kolikrát – ehm rozčiluju – třeba deset minut. Co je ale hlavní, drží na svém místě celý den, a to i když ve třiceti stupních lítáte po městě. Pokud se tedy neřadíte mezi zkušené make-up umělce (jako já) a chcete líčení nejsnažším možným způsobem (hm, jako já), myslím, že budete nadšené!

A další důležitou součástí mé travel bag je rtěnka. Vzala jsem si jich s sebou hned několik a všechny poctivě nosím. Tahle růžovka je, přiznávám, hodně extravagantní, nicméně já ji propadla a fascinuje mě už od doby, kdy jsem si ji na netu vyhlídla. Co na ni říkáte? Já osobně ji vezmu vždy jen k obyčejnému outfitu neutrálních barev.

Na závěr jen jedna malá myšlenka. Make-up má pro mě dva významy. Je úplně zbytečnej a zároveň je to úžasnej pomocník. Když se necítíte ve své kůži, den se zdá být o něco horší než ten předchozí nebo se jednoduše sama sobě nelíbíte, dokáže neuvěřitelné i maličké zázraky. Dokáže podtrhnout přirozenou krásu, zvednout sebevědomí, udělat den hezčí nebo získat několik pochval a hezkých slov – od přátel, protějšku či úplně cizích lidí. Nezapomínejte ale, že nejdůlžitější je vnitřní krása a tu krásným obličejem nikdy nenahradíte!

Pusu, K!

PS: Jedna otázečka, chtěly byste si v budoucnu o řasenku či tužku na obočí zasoutěžit? Dejte mi vědět! <3

Share this Post

Comments 7

 1. O řasence toho čtu a slyším v poslední době spoustu, takže mě přirozeně láká ji vyzkoušet a soutěž by byla samozřejme moc fajn :). Jinak ti musím pochválit fotky, vždycky je máš krásné, ale tyhle se vážně extrémně povedly :)!

  1. Post
   Author
 2. Super clanek, zni to skvele, jeste jsem o ni neslysela, ale diky za tip! Normalne nosim rasenku jen obcas, protoze se v tom nejak necitim, ale treba je tohle to pravy. Jinak fotky jsou neskutecny jako vzdy, velka pochvala na pritele!!! <3
  Sandra

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!