Days in Milano

12:34 PM | October 25th. 2017

Christinalichi OUTFITS, TRAVEL 13 Comments

Začalo to v létě na chatě, kde jsme si s maminkou usmyslely, že bychom mohly v budoucnu naplánovat holčičí trip někam do tepla. Španělsko je sice už taková naše tradice, nicméně samy dvě jsme snad nikdy nikde nebyly – myslím tím v cizině a opravdu samy dvě, spolu. A tak už byl nejvyšší čas něco spáchat. Co někam k moři…třeba Fuerteventura, Řecko nebo snad někam dál? Nojo, ale to by chtělo minimálně týden volna – a to je pro workoholika jako je moje maminka kámen úrazu 😀 A v září? Nemyslitelný. Volba padla na víkend někde v Evropě. Ale kam? Když jsem o pár dní později zasedla ke skyscanneru, vykoukly na mě letenky do Milána za osmsetpadesát tam i zpět. V Miláně jsme nebyly, což mě donutilo prozkoumat možnosti. V říjnu je v Miláně přes dvacet stupňů, není to daleko a odmítnout návštěvu města módy by byl hřích. A tak jsem koupila letenky,  bookly jsme hotel a já se začala hrozně těšit – i když, naučila jsem se nemít přehnaná očekávání.

Letěly jsme s Wizzairem, letenky stály necelých 1800 pro obě (tam i zpět) a díky jejich super zavazadlovému systému jsme letěly opravdu hodně lowcost. Jedna taška s naprosto ťipťop přesnými rozměry, v ní jeden outfit, malá kabelka, kosmetika a…to je vše. Z bergamského letiště jsme pak asi za 18 eur (opět tam i zpět) jely autobusem (Terravision) do centra Milána. A protože jsme celý trip braly jako jeden velký relax, našly jsme si super byt přes Agodu, necelých 800 metrů od Duoma – protože nás baví chodit pěšky a poznávat krásy města po svých. Za nás My bed můžu doporučit, ale prosímvás!!! nenechte si dát byt do ulice. Fotka nad je náš super výhled na San Lorenzo, kterej vás okouzlí – do té doby, než zjistíte, že okna nejsou odhlučněná, okenice žádné a vy tak do 3 do rána posloucháte stovku mladých italů s pivem, kteří se zde pravidelně scházejí 😀 Každý den!! Takže za tohle opravdu strhávám body, jinak byla dostupnost všude naprosto skvělá…K Duomu to bylo pěšky třeba 10 minut? V okolí super restaurace, kavárny, několik obchodů…

A protože jsem to nedomyslela (a hlavně nezkontrolovala), všechny kavárny, které jsem měla na mustvisit listu byly na druhé straně Milána. Tím, že jsme chodily jen pěšky (fit holky), hladové jsme před návštěvou Duoma zapadly do malé, živé kavárničky Panini Durini. A tak milou a energickou obsluhu jsem dlouho nezažila! Pochopila jsem, že kaváren je po městě víc. Skvělé místo na rychlou sváču nebo snídani!

Galleria Vittorio Emanuele II

Piazza del Duomo

Milánský dóm neboli Duomo di Milano – s mamčou jsme si koupily ticket Pass B, za 12 eur na osobu a ten zahrnuje návštěvu chrámu, archeologické části, terasy (pěšky, za výtah se připlácí 4 eura – ale, doporučuji jít pěšky, je to skvělý) a muzea. Nádherná gotická katedrála předčila má očekávání a já se přznám, že jsem byla okouzlena natolik, že jsem se k ní stále, několikrát denně ráda vracela. Je to něco neskutečnýho a podle mě žádná fotka plně nevystihne její kouzlo a atmosféru.

Terasa vás dostane stejně jako celá stavba. Pokud máte strach z výšek, nebojte se a běžte si to vyšlápnout! Otestováno holkama, co se výšek bojí 😀 Ten výhled za to stojí a pokud vám bude přát počasí jako nám, budete mít zážitek, troufám si říct, na celý život. Já totiž na tu atmosféru jen tak nezapomenu!

Outfit: šaty – H&M, boty – Puma, kabelka – Gucci, sluneční brýle – Miu Miu (optique.cz)

Protože bylo ve středu muzeum u Duoma zavřené, rozhodly jsme se prozkoumat další položky z našeho mustvisit seznamu, a vydaly jsme se tak směr Castello Sforzesco, kde se nachází i několik muzeí. Tam jsme ale měly tak trochu nepříjemnou zkušenost s prodavači nárámků (kteří vám ho doslova přivážou na ruku za chůze, a to i když takřka řvete, že nic nechcete), takže jsme prošly hrad poměrně rychle a otočily se směr zpět do centra na oběd. Opět procházkou nádhernými uličkami Milána.

Po vydatném obědě jsme vyrazily od Duoma (naše taktické stanoviště :D) k Bosco Verticale. Les ve městě a nádherný ekologický projekt, který prostě musíte vidět. Já bych si zde bydlení dokázala okamžitě představit, i když je pravda, že s mou arachnofobií bych asi měla trochu problém 😀 K Bosco Verticale je to od Duoma pěšky zhruba půl hodinky a necelé tři km, takže krásná procházka malebnými uličkami. S úžasem jsme na mrakodrapy koukaly asi deset minut a naznaly jsme, že potřebujeme kafe. A když jsme narazily omylem na místo, které jsem měla jako absoutní MUST MUST MUST visit, bylo jasné, kde zakotvíme!

10 Corso Como…oáza klidu, zeleně a k tomu stylový concept store s několika páry Manolek, oversized svetrem Acne nebo třeba krásnými Balenciaga kousky. Od všeho trochu, a i přesto moc. Moc pro vaše oči a také peněženku 😀 Zamilovala jsem se tam nejen do oblečení, ale i do parfémů – bohužel má však kabinové zavazadlo jisté nevýhody!

Mimochodem, kousek od Corsa (i Bosca) se nachází butik Chiary Ferragni, Christian Louboutin, několik pop up stores nebo třeba milý Moleskine store. Ale na nákupy vyražte raději zase k Duomu! Já vím, už vás s Duomem musím štvát!

Na večeři jsme se rozhodly vyrazit na druhou stranu od bytu a to k vodě, do části Navigli, kde si můžete užít trochu Amsterdamského stylu v podobě kanálů, restaurací u vody a jakože romanitky. Už si nevzpomenu na název restaurace, nicméně jídlo bylo geniální! Troufám si ale říct, že v Itálii snad nenajdete špatné těstoviny 😀

A protože jsme první den v Miláně nachodily bezesrandy skoro 30 km, bylo jasné, že druhý den musí být před cestou lehce odpočinkovější. Zašly jsme si na snídani a zbytek dne (tedy spíš půl dne) jsme si užívaly procházky centrem a menší nákupy. Já se těšila na  &other stories, ale nakonec jsem si koupila jen drobnosti a nejvíc místa v “kufru” mi zabral italskej Vogue, což už je taková moje klasika, kterou si vozím z každé země.

Po cestě na nádraží jsme zaskočily na kávu do Bianco Latte a samozřejmě jsem velice těžce odolávala všem těm dobrotám, které lahodily našim očím.

 A na večer už jsme seděli u kafe na letišti v Bergamu, které nás velmi mile překvapilo! Trošku mě mrzí, že jsem toho druhý den moc nenafotila, padla na nás však menší únava a na mobilu jsem byla minimálně. Kdyby vás ale přecejen ještě něco zajímalo, určitě se ptejte! My jsme se do Milána naprosto zamilovaly, je to nádherné, čisté a energické město, jehož atmosféra vás pohltí! Všude stylové italky různého věku, skvělé jídlo, prosecco a nádherná architektura. No a počasí? To už bylo třešničkou na dortu.

Pusu a mějte krásnej den!

Share this Post

Comments 13

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
 1. Ahoj Kris,
  super článok. Ja jednoducho milujem tvoje fotky a aj to, ako píšeš!! Big up.🙆 Nezvyknem komentovať články, ale keď si napísala, že v Taliansku nie sú zle cestoviny, tak som to nemohla nechať bez reakcie. Ked sme boli pred dvomi rokmi v Milane, tak som tam jedla najhoršie jedlo v mojom zivige a bolo to tesne pri Duomo. Hlad bol hlad, ale nezjedli sme to a s prázdnou peňaženkou sme odišli preč. Hold, odvtedy som vždy dopredu pripravená, kam sa chcem ísť najesť. Človek sa učí na vlastných chybách. Hahaha

  1. Post
   Author

   Terko nejdřív moc děkuju za krásnej komentář, vážím si ho!)) Jinak to mě mrzí, mě už se tohle stalo tolikrát, že si vždycky říkám, proč jsem tomu plánování jídla nevěnovala víc času 😀 Ale v Itálii jsem naštěstí měla vždy štěstí na skvělé těstoviny, ať už na horách nebo právě takhle ve městě:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!