Breakfast time

11:22 AM | April 14th. 2017

Christinalichi FOOD 10 Comments

Krásný pátek! Doufám, že jste měli pohodový týden a pokud jste měli stejně jako já hodně práce, povinností nebo starostí, doufám, že si teď přes svátky pořádně odpočinete! Já finišuju s bakalářkou, což mi stejně moc odpočinku nezaručí, nicméně doufám, že už v ní nebude moc co upravovat (chápejte, na konzultaci jsem byla koncem března a odcházela se skvělým pocitem, že už mám téměř hotovo – a teď v každé kapitole hledám další a další věci, které bych ještě zdokonalila nebo lehce upravila). No, držte mi palce! Tímto se dostávám k tomu, že jsem díky psaní, které mi zabralo většinu dne už neměla sílu ani kapacitu psát cokoliv jiného, ač bych psala hrozně ráda! Věřím ale, že to chápete:)

A protože máme volno a to si vyžaduje velkou snídani, dnes mám pro vás tip a v podstatě i recept na jednu takovou! A u přítele boduje stejně tak!

Když mám ráno spoustu volného času, dopřávám si pořádnou snídani už principu. Když člověk vstává každý den ráno do práce a je rád, že dá nějak do kupy sám sebe, už nezbývá čas ani energie na kuchtění nebo nějaké složité snídaně. A právě ty si ve volné dny moc užívám. Mezi mé oblíbené sladké snídaně patří aktuálně kaše a smoothies. O kávě ani nemluvím, na tu bych si udělala čas kdykoliv – kdekoliv :D.

Recept na lahodnou kaši. Budeme potřebovat:
cereální kaši Nomina lahodná
kokosové / mandlové / jakékoliv mléko
zmražené maliny
čerstvé ovoce dle chuťi – já použila banán, jahody a zbytek malin
rýžový sirup
chia semínka

Postup je úplně jednoduchý. Dáme si prohřát mléko a po pár minutách přidáme několik lžic kaše (já ji sypu rovnou ze sáčku od oka) a pořádně mícháme. Až kaše zhoustne, přidáme hrst mražených malin, které necháme v kaši “rozpustit”. Kaši není nutné sladit, maliny nám cukr skvěle nahradí. Zdobíme dle chuťi. Já většinou dávám navrch banán, jahody a maliny. Skvělá je ale i kombinace jahod a kiwi. Posypu chia semínky a přidám trochu rýžového sirupu. Voilaaa, máme hotovo!

A co se týče smoothies, většinou zkouším nové a nové kombinace – občas i díky tomu, co je právě k dispozici v lednici :D. Poslední dobou jsem si ale zamilovala tuhle pink verzi:)

Na smoothie je potřeba (1 velké nebo dvě střední):
1 banán
dvě hrsti malin (můžou být právě i mražené)
2 jahody
kokosová voda / kokosové mléko

Tuhle kombinaci bych teď mohla every day! A když už jsme u smoothies, jaké jsou vaše oblíbené? Moc ráda se nechám inspirovat – jen upozorňuji, nemám ráda řepu ani mrkev 😀

Doufám, že se vám článek líbil a přeji vám nejpohodovější prodloužený víkend! Pusu!

Share this Post

Comments 10

 1. Tyhle kaše jsem dřív kupovala, abych pořád nejedla jen ovesnou. Akorát mi čiroková moc nechutnala. Smoothie je moje závislost, když přijedu domů na víkend (mixér :D), tak mám odpolední sváču jasnou :)) Nejradši mám banán, různý bobule či mango, plantbased mléko/voda a chia. A určitě doporučuju banán+jablko+pomík+maracuja a nebooo špenát+jablko+banán :))

  1. Post
   Author

   Za mě nejlepší právě Lahodná nebo Semínková, po těch se můžu utlouct 😀 Jinak děkuju za tips, vyzkouším!!:)

  1. Post
   Author
 2. Já jsem zase zblázněna do bílého jogurtu s musli a ovocem. ❤ A káva nesmí samozřejmě chybět… Jak píšeš na tu si i já udělám kdykoli a kdekoli čas.

  1. Post
   Author
 3. Mňam <3 Tyhle kaše miluju, přes zimu jsem je jedla skoro pořád 🙂 A moje nejoblíbenější smoothie je banán a mražené maliny, občas přidám i špenát nebo mango 🙂 x

  1. Post
   Author
 4. Mnami:)) kase jim skoro kazdy den, u techto mi prijde super, ze jsou dobre i kdyz je clovek jen zalije horkou vodou! A co se tyce smoothie, tak to jsi videla:D tatka kazdy den dela grep+pomeranc a jablko+repu….ale miluju jakekoliv jine s jahodami, malinami, boruvkami, bananem..no jejr mohla bych pokracovat donekonecna:D

  1. Post
   Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!