BERLIN

8:46 PM | August 19th. 2017

Christinalichi TRAVEL 12 Comments

Krásnou sobotu! Jak se říká, spontánní akce a výlety jsou ty nejpovedenější. My se o tom opět s mým nejdražším přesvědčili ve středu, kdy jsme ráno vyrazili do Berlína. Berlín jsme plánovali poměrně dlouho, před týdnem jsme si ale řekli, proč fakt nevyrazit, když máme oba dva volno a tak se stalo, že jsme večer zabookovali hotel a jízdenky a ve středu se fakticky vydali směr Německo. Nechtělo se nám jet autem, takže jsme zvolili “žlutýho” a vyrazili už v 6:30 ráno z Prahy. Cesta nám hezky utekla a něco málo před jedenáctou jsme byli na nádraží Südkreuz – odtud jsme do centra jeli linkou S, což je asi ta nejrychlejší varianta – nějaký 3 zastávky. Původně jsme měli naplánovaný brunch takřka na druhé straně Berlína, naneštěstí nám pršelo, takže jsme se rozhodli vysoupit na Potsdamer platz, dát si oběd ve Vapianu a doufat, že se počasí umoudří. A ono se fakt stalo a po zbytek výletu jsme měli nádherné počasí, sluníčko a žádné šílené pařáky. Mimochodem, Potsdamer Platz určitě doporučuju jako takovej záchytnej bod. Je to totiž v podstatě ke všemu blízko a můžete odtud lehce cestovat. A co jsme v Berlíně viděli a zažili?))

Z oběda jsme se pěšky vydali směr hotel (ten jsme měli v nádherné časti Mitte). Z Potsdamer platz jsme se tedy během pár minut dostali k památníku Holocaustu, který rozhodně doporučuju navštívit. V každém jistě zanechá spoustu emocí – jedna paní plakala, mě napříkald nutil přemýšlet o všem, co se v minulosti událo.

Další na trase byla Braniborská brána, kterou jsme se rozhodli přejít a vrátit se k ní později, dále pak budova Parlamentu, nazývaná také jako Říššký sněm. V plánu jsme měli i vstup do prosklené kopule, ze které je prý nádherný výhled, bohužel jsem lístky den předem o fous nestihla zarezervovat (pěkně děkuju tomu, kdo mi sebral poslední vstup :D). Určitě mrkněte na net – SEM – , vstup je zdarma, ale musíte se předem zaregistrovat na určitý čas a je to poměrně rychle fuč.

Procházka směrem k hotelu…naše první dojmy po příjezdu? Šedivé, smutné a ponuré město bez energie. Berlín nás ale za pár hodin přesvědčil, že má i barvenější a veselejší části.

Po ubytování v hotelu (rezervovali jsme přes Agodu, hotel AMANO – doporučuji si přečíst podmínky ubytování na Bookingu, Agoda je sice levnější, ovšem spoustu informací neuvádí) jsme se rozhodli projít si Mitte a našim cílem byla kavárna The Barn. Když jsem si sepisovala tipy na kavárny, měla jsem jich asi dvanáct :D. Ale u The Barn jsem věděla, že ji rozhodně nesmíme zazdít. A udělali jsme dobře! Tak skvělou kávu jsem dlouho neměla!

Po procházce v části Mitte a asi hodině strávené v úžasném obchodě s knihami jsme se vydali směr Alexander Platz, které se nám naopak vůbec nelíbilo – jedna podivná existence vedle druhé. Nicméně, televizní věž jsme vidět chtěli a poté, co jsem zjistila, že věž dosahuje výšky asi 365 metrů, jsem byla už definitivně rozhodnutá její návštěvu vynechat. Mám totiž strach z výšek a prý to taky není úplně levná sranda.

Z Alexander Platz jsme pak procházkou došli k Červené radnici a dále k Berlínské Katedrále, kde jsme chvilku pobyli a prostě a jednoduše si užívali západ slunce, sami sebe a okamžiku, kdy nikam nespěcháte a jste pány svého času. Boží pocit!

Od katedrály jsme si to nasměrovali směrem na Potsdamer platz, prošli cestou několik obchodů, zašli se podívat do Mall of Berlin, které je opravdu krásně promyšlené a nakonec se zastavili v obchodě pro nějaké dobroty a smoothies.

Cestou na hotel jsme se úplnou náhodou dostali k Bundestagu (Říšský sněm), kde se najednou hromadilo víc a víc lidí a my samozřejmě byli zvědaví, co se dějě – nebo spíš – co se bude dít. Po zjištění, že se zde v létě koná světelná & hudební instalace (mám pocit, že každý den?), a to za doporovodu půlhodinového filmu o tom, jak se v Německu vyvíjela demokracie, jsme se rozhodli zůstat a užít si večer u vody. A zážitek to byl skvělej! Horký letní den, jídlo z marketu a romantika, co víc si přát.

Druhý den jsme vyrazili na snídani/brunch do skoro deset kilometrů vzdálené kavárny (o které vám napíšu v samostatném článku, protože za to SAKRA stojí). Cesta to byla záživná, poznali jsme i né zase tak hezkou část Berlína :D, ale stálo to za to! A protože se nám nechtělo jít takovou štreku pěšky i s věcma, koupili jsme si za 7 eur celodenní jízdenku na MHD. Ta se vyplatila, protože jsme toho ten den nacestovali opravdu hodně – i když, celkově jsme toho nachodili víc pěšky :D. Po vydatné snídani jsme vyrazili k pozůstatkům Berlínské zdi, konkrétně do East Side Gallery, kde můžete najít slavné malby na zdi od různých umělců. Prošli jsme si obě strany a líbilo se nám toho opravdu hodně. Moc jsme ale nefotili, protože lidí zde byla fůra a my si to chtěli užít.

Po cestě na metro (od East Side gallery je to pěšky asi 5 minut) jsme míjeli vyhlášený Burgermeister. Byli jsme ale tak plní ze snídaně, že jsme se rozhodli nechat to na příště. A hlavně, fronta byla fakticky dlouhaa 😀 Ale co jsem se dívala, burger za 4-5 euro? Skvělý!

Poté, co jsme se metrem přemístili zase víc do středu, jsme se vrátili k Braniborské bráně. A od ní zase pěšky do Mitte, kde jsme si to zamilovali! A objevili nejlepší cheesecake, o kterém vám taky ještě napíšu!

Jestli milujete knihy, časopisy, design, umění, musíte zajít do DO YOU READ ME?. Já nevěděla, kam se dívat dřív a co bych si nejraději odnesla domů. Chtěla jsem totiž tak polovinu knih a většinu časopisů 😀

A náš výlet jsme zakončili procházkou zpět na Potsdamer platz, odkud jsme jeli na nádraží Südkreuz a odtuď zpět do Prahy. Berlíne, překvapil jsi nás a my si tě asi zamilovali – hlavně teda Mitte! See you next time!

A co vy a Berlín?:) Pokud máte nějaké dotazy ohledně ubytování, cestování či samotných tipů, co v Berlíně vidět, napište mi! Ráda vám předám svůj cestovní “deníček” 😀 Pusu!

Share this Post

Comments 12

 1. Moc pěkný článek a perfektní fotky! Jen malá připomínka – říšský sněm = Reichstag = Bundestag. Z článku to vypadá, že se jedná o různé budovy 😉

  1. Post
   Author
 2. V Berline jsem byla dvakrat, ale chci se vratit, protoze to je tak krasny mesto! Ty fotky jsou uplne bozsky, ta kvalita je fakt neskutecna a tvuj outfit jako vzdy top!!!! Doufam, ze jste si Berlin uzili… <3
  Sandra

  1. Post
   Author
 3. Jeee zrovna zítra jedu po třech letech do Berlína 🙂 Do The Barn se moc těším a určitě by mě zajímal název toho podniku na brunch! 😀 Jinak úplně neuvěřitelně krásný fotky! 🙂

  1. Post
   Author

   Roamers – stojí to za to! A ještě Princess Cheesecake (název je teda takovej, ehm divnej :D) ale lepší cheesecake jsem snad nejedla!

  1. Post
   Author
 4. No ja som vždy chcela Berlín navštíviť, ale ja sa teraz celkom bojím ísť do Nemecka, všade samí migranti, ale možno sa to už upokojilo..aj keď človek nikdy nevie..ale cestovanie je teraz pre mna trochu strachom aj ked clovek nemoze sediet doma a bat sa…stat sa mu moze hocico hocikde.. no fotky su krásneeee, hned by som tam isla 🙂

  http://www.sinnamona.blogspot.com

  1. Post
   Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Moc děkuji za vaše komentáře, vážím si každého z nich! :)
Thank you for all your comments!